Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

8-11 Ağustos Tarihlerinde Belçika’nın Mons Bölgesinde Faaliyet Gösteren İbn-İ Sina Enstitüsünün Yapılandırılması Kapsamında Çalışma Gezisi Yapıldı.

Bürüksel Büyükelçiliğin, Belçika’nın Mons Bölgesinde faaliyet gösteren İbn-İ Sina Enstitüsünün yapılandırılması yönündeki talebine istinaden enstitüde incelemelerde bulunmak üzere Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür V. Ziya YEDİYILDIZ  çalışma ziyareti gerçekleştirmişlerdir
8-11 Ağustos Tarihlerinde Belçika’nın Mons Bölgesinde Faaliyet Gösteren İbn-İ Sina Enstitüsünün Yapılandırılması Kapsamında Çalışma Gezisi Yapıldı.

Ziyaret esnasında Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçiliği ve Anvers Başkonsolosluğu ile birlikte, Brüksel Yunus Emre Enstitüsü, Türk kökenli milletvekili Mahinur ÖZDEMİR ve belediye meclisi üyeleri ile görüşmeler yapılarak Bakanlığımız himayesinde Belçika’da açılması düşünülen okul/okulların yasal zemini üzerinde görüş alışverişinde bulunulmuştur.

            Vatandaşlarımızla yapılan görüşmelerde, Eğitim çağındaki çocuklarımızın Türk dili ve kültürü bakımından kaybedilmekte olduğu, Ülkemizdeki okullar ile öğrenci değişimi programı uygulanması ve Belçika’da Bakanlığımız desteğiyle okul açılmasının son derece yararlı ve bütünleştirici olacağı, değerlendirilmiştir.

            Bakanlığımızca Belçika’daki vatandaşlarımızın çocuklarının eğitimi amacıyla görevlendirilen öğretmenlerle Büyükelçilikte yapılan toplantıda, öğretmenlerimizin genel sorunları üzerinde durulmuş, bunun yanında Belçika’da açılması muhtemel okullar hakkında vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi ve yönlendirilmesi konusunda aktif görev almalarının önemi vurgulanmıştır.

BrusselBrussel

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.