Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Azerbaycan, Pakistan, Singapur ve Sudan Bakanları ile Görüştü.

UNESCO 37. Genel Konferansna katılan Bakanımız Sayın Nabi Avcı  , Azerbaycan Eğitim Bakanı Mikail Cabbarov, Pakistan Eğitim Bakanı Muhammed Baligh ur Rahman, Singapur Kültür, Toplum ve Gençlik Bakanı Lawrence Wong ve Sudan Eğitim Bakanı Souad Abdelrazig Mohamed Saeed ile bir araya geldi.
Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Azerbaycan, Pakistan, Singapur ve Sudan Bakanları ile Görüştü.

 

Fransa´nın başkenti Paris´te, Genel Müdürümüz Y. Ziya Yediyıldızın´da hazır bulunduğu UNESCO  Genel Merkez binasında gerçekleşen dört ayrı görüşmede Bakanımız Sayın Nabi Avcı,  Azerbaycan, Pakistan, Singapur ve Sudanlı bakanlardan, 19 Kasım Salı günü gerçekleştirilecek UNESCO Miras Komitesi seçimlerinde destek istedi.

 

Dost ülkelerin bakanları, görüşmelerde, Bakanımız Sayın Nabi Avcı´ya, UNESCO Miras Komitesi adaylığında Türkiye´nin yanında olduklarını resmen bildirdi.

Bakan Avcı, bakanlara verdikleri destek nedeni ile teşekkür ederek, turkuaz renkelerin hakim olduğu Türk el sanatlarının önemli örneklerinden biri olan çini tabloyu hediye etti.

Pakistan eğitim bakanı görüşmePakistan eğitim bakanı görüşmeFransa İkili Görüşmeler Fransa İkili Görüşmeler

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.