Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Sayın Nabi Avcı ile KKTC Bakanı Arabacıoğlu ikili görüşme gerçekleştirdi

Genel Müdürümüz Ziya Yediyıldız’ında hazır bulunduğu görüşmede,  Bakan Avcı, “Kardeşliğin ve muhabbetin gereği, her fırsatta birbirimizi görmeye ve hasbihalde bulunmaya gayret gösteriyoruz. Bu gönül birliği; fikir birliğini,  işbirliğini ve dayanışmayı beraberinde getirmektedir” dedi.
Bakanımız Sayın Nabi Avcı ile KKTC Bakanı Arabacıoğlu ikili görüşme gerçekleştirdi

Bakan Avcı, bugün 136 Anadolu evladı öğretmenimin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde görev yapıyor olması, Hala Sultan İlahiyat Koleji gibi önemli bir projenin hayata geçirilmiş olması ve daha niceleri, eğitim alanındaki işbirliğimizin sadece birkaç somut örneğidir” diye konuştu.

 

Bakan Avcı, el ele yürütülen hizmetlerin daha etkin sürdürülebilmesi için gerek Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde, gerekse de diğer eğitim kurumlarında, Türkiye’nin Din Kültürü eğitimi alanındaki tecrübesinden daha fazla yararlanılması açısından bu alanda yeterince öğretmen görevlendirilmesinin sağlanmasının gerektiğini belirtti.

Bakan Avcı, FATİH Projesi kapsamında KKTC’ye gönderilen etkileşimli tahtaların kullanımı için ihtiyaç duyulan öğretmen eğitiminin öncelikli olarak sağlanacağını ve Türkiye’deki veri tabanına erişim için gerekli altyapının da hazırlanacağını ifade etti.

 

KKTC Bakanı Ziyaret

 

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.