Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Sayın Nabi Avcı Japonya´nın Ankara Büyükelçisini Makamında Kabul Etti.

Ankara’da ki görevine iki ay önce başlayan Japonya Büyükelçisi Yutaka YOKOI, Sayın Bakanımız Nabi AVCI’ya makamında bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
Bakanımız Sayın Nabi Avcı Japonya´nın Ankara Büyükelçisini Makamında Kabul Etti.

 

Genel Müdürümüz Y. Ziya YEDİYILDIZ’ın da hazır bulunduğu görüşmede Türkiye ve Japonya’nın tarih boyunca zor durumlarda birbirine destek verdiğinin ve kültürlerimiz arasında öteden beri gelen derin dostluk bağlarının iki ülkeyi her zaman yakınlaştırdığının altını çizen Sayın AVCI, görevine iki ay önce başlayan Sayın Yutaka YOKOI’i yeni görevinden dolayı tebrik etti.

Türkiye’de bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükelçi YOKAI, birlikte önemli çalışmalar yapmaya hazır olduklarını, Türkçe ve Japonca’nın karşılıklı olarak öğrenilmesinin desteklenmesiyle ilişkilerin çok daha ilerleyeceğine duyduğu inancı ifade etti.

 

 Japon Büyükelçinin Ziyareti

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.