Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Sayın Nabi Avcı Kazakistan Cumhuriyeti´nin Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev´i Makamında Kabul Etti.

Büyükelçi dost ve kardeş ülke olan Türkiye´deki gelişmeleri dikkatle takip ettiklerini belirterek özellikle eğitim alanında Türkiye´nin Dünya çapında önde gelen ülkeler arasında olduğunu ifade etti.
Bakanımız Sayın Nabi Avcı Kazakistan Cumhuriyeti´nin Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev´i Makamında Kabul Etti.

 

Sayın Tüymebayev,  bilim ve teknoloji alanındaki tecrübe paylaşımı ve staj imkanların çok önemli olduğunu belirterek söz konusu paylaşımın iki ülkenin kalkınmasını  sağlayacağına inandığını belirtti. Eğitim alanındaki işbirliğimizin çok iyi seviyede olduğunu vurgulayarak, bunun göstergesi olarak 700´ün üzerinde kazak öğrencinin Türkiye´de eğitim görmekte olduğunu söyledi.

  

Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Büyükelçiye ziyaretinden dolayı teşekkürlerini belirterek eğitim alanında hertürlü işbirliğine hazır oduğumuzu ifade etti.

 

 

 Kzakistanın Ankara Büyükelçisinin ZiyaretiKzakistanın Ankara Büyükelçisinin ZiyaretiKzakistanın Ankara Büyükelçisinin Ziyareti

 

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.