Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Sayın Nabi Avcı, KKTC Milli Eğitim Bakanı Berova’yı Makamında Kabul Etti.

Sayın Bakanımız KKTC Millî Eğitim Bakanı Özdemir Berova ile bir görüşme gerçekleştirdi, görüşmede Genel Müdürümüz Ziya Yediyıldız´da hazır bulundu. 
Bakanımız Sayın Nabi Avcı, KKTC Milli Eğitim Bakanı Berova’yı Makamında Kabul Etti.

KKTC’li mevkidaşı ile Bakanlıkta bir araya gelen Bakanımız Sayın Nabi AVCI, buradaki konuşmasında, görevine yeni başlayan BEROVA´ya başarılar diledi ve kendisinin de ilk atandığında ilk resmi ziyaretini KKTC´ye yaptığını hatırlattı.

Türkiye ile KKTC arasında her alanda çok yakın ilişkiler bulunduğunu ancak eğitim alanındaki ilişkilerin diğer sektörlerle karşılaştırılamayacak kadar eskilere dayandığını ifade eden Sayın Bakanımız, "Dolayısıyla millî eğitim bakanları olarak birlikte yaptığımız çok güzel işler var, yapacağımız güzel işler de var. İnşallah bu ilişkileri daha da üst düzeye taşıyacak çalışmalara birlikte imza atarız" diye konuştu.Sayın  BEROVA da iki ülke arasındaki eğitim sisteminin benzerliğine dikkati çekerek, bu sebeple Türkiye’de olan değişimlerin KKTC´de yakından takip edilmesi gerektiğini ifade etti.

Sayın  BEROVA, iki ülkenin eğitim alanında ortak projelere imza atmasını arzu ettiğini sözlerine ekledi.

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.