Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Sayın Nabi Avcı, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova ile Bir Araya Geldi.

UNESCO Konferansı´nın gerçekleştirileceği Genel Merkez binasındaki görüşmede Bakan Avcı, Genel Direktör Bokova´yı ikinci kez aynı göreve seçilmesinden dolayı kutladı ve yakın işbirliğinin yeni dönemde daha da güçleneceğine emin olduğunu ifade etti.
Bakanımız Sayın Nabi Avcı, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova ile Bir Araya Geldi.

 

Ayrıca Bakanımız Sayın Nabi Avcı, "UNESCO´ya en çok katkıda bulunan 25 ülkeden biri olduğumuzu dolayısıyla UNESCO ile işbirliğimizin mümkün olduğunca artmasını arzu ettiğimizi ve Türkiye´nin UNESCO´ya yaptığı düzenli bütçe katkısının bu yıl iki katına çıktığını belirterek en büyük dileğimizin kültür konusundaki yakın ilişkilerimizin eğitim alanında da artması olduğunu belirtti.

Türkiye vatandaşlarının UNESCO´da daha büyük sorumluluklar üstlenmesini arzu ettiklerini de kaydeden Bakan Avcı, Türkiye´nin halen UNESCO birimlerinde olması gerekenden az düzeyde temsil edildiğini dolayısı ile halen Örgüt´te çalışan az sayıdaki Türk vatandaşı uluslararası memura, daha büyük sorumluluklar üstlenebilme imkanı sağlanabilmesini temenni ettiğini belirtti.

Bakan Avcı, görüşmenin ardından Bokova´ya turkuaz renkelerin hakim olduğu Türk el sanatlarının önemli örneklerinden biri olan çini tabloyu hediye etti. 

 

UNESCO Genel Direktörünü ZiyaretUNESCO Genel Direktörünü ZiyaretUNESCO Genel Direktörünü Ziyaret

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.