Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Sayın Nabi Avcı´nın İran Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakanı Rıza Feraci Dâna ile Görüşmesi.

UNESCO Konferansı´na katılmak üzere Fransa´nın başkenti Paris´te bulunan Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Türkiye Cumhuriyeti´nin Daimi Temsilcilik binasında İranlı Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakanı Rıza Feraci Dâna ile görüştü. Bakan Rıza Feraci Dâna, Türkiye´nin UNESCO Dünya Miras Komitesi adaylığı öncesinde destek sözü verdi.
Bakanımız Sayın Nabi Avcı´nın İran Bilim, Araştırma ve Teknoloji Bakanı Rıza Feraci Dâna ile Görüşmesi.

UNESCO Konferansı´na katılmak üzere Fransa´nın başkenti Paris´te bulunan Bakan Avcı, Türkiye Cumhuriyeti´nin Daimi Temsilcilik binasında İranlı mevkidaşı ile biraraya geldi.

Bakan Avcı, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, genel olarak iki ülke ilişkilerinin ele alındığı görüşmede, ortak kültür varlıklarının birlikte restorasyonu konusunda anlaşma sağlandığını bildirdi. Ayrıca Bakanımız Sayın Nabi AVCI , "Sayın Rıza Feraci Dâna ile yaptığımız görüşmenin iki ülke adına çok olumlu ve verimli geçtiğini ifade etmeliyim. İran ile ´Somut Olmayan Kültürel Miras´ alanında UNESCO´da birlikte proje geliştirme noktasında ortak adımlarımız olacak" dedi.

 

Türkiye´nin görüşmedeki en önemli kazanımlarından birinin de 19 Kasım Salı günü Paris´te başlayacak UNESCO Dünya Miras Komitesi üye seçimleri öncesinde yaşandığını anlatan Bakanımız Sayın Nabi AVCI, "Bildiğiniz üzere Türkiye, bu komiteye aday. Birçok ülkeden bu konuda destek sözü almıştık. İranlı mevkidaşım Sayın Feraci Dâna da, ülkesi adına desteklerini bugün bizzat bildirdi. Sayın Feraci Dâna´ya ve ülkesine teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.