Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Benin Ankara Büyükelçisi Moïse Tchando Kerekou Bakanımız Sayın Nabi Avcı´yı Makamında Ziyaret Etti.

Türkiye´deki görevine üç ay önce başlayan Benin Büyükelçisi, Sayın Bakanın kendisini makamında kabul etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca son 10-12 yıldır Türkiye´nin Afrika için yaptıklarını hayranlıkla takdir ettiklerini ve  Türkiye´nin göstermiş olduğu istikrar, açılan enstitüleri,  ve büyüyen ekonomisiyle kendileri için örnek bir ülke olduğunu ifade etti.
Benin Ankara Büyükelçisi  Moïse Tchando Kerekou Bakanımız Sayın Nabi Avcı´yı Makamında Ziyaret Etti.

 

Büyükelçinin Türkiye´nin tecrübelerinden istifade etmelerini belirtmesi üzerine Bakanımız Sayın Nabi Avcı, ülkelerimiz arasında bugüne kadar imzalanmış eğitim alanında bir anlaşma bulunmamakla birlikte en kısa zamanda buna yönelik diplomasi adımların atılmasının ülkelerimiz arasındaki mevcut iyi ilişkileri daha da geliştireceğine inandığını ifade etti. Ayrıca bu amaçla model ülke olarak elimizden gelen katkıyı yapmaya hazır olduğumuzu, bu yönde yapılacak eğitim işbirliği anlaşmasının hazırlanması sürecinde AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Y. Ziya YEDİYILDIZ´ın iletişim kişisi olduğunu belirtti.

 

Benin Büyükeliçisinin ZiyaretiBenin Büyükeliçisinin ZiyaretiBenin Büyükeliçisinin Ziyareti

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.