Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Erasmus+ Ana Eylem 2 Gençlik Alanında Kapasite Geliştirme Projeleri Başvuru Çağrısı

Ülkemiz Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan AB Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında 2014-2020 yılları arasında uygulanacak olan Erasmus+ Programı ile kişilere; yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının arttırılması amaçlanmaktadır.

Erasmus+ Programı altında yürütülen faaliyetlerden biri olan Ana Eylem 2 – Gençlik Alanında Kapasite Geliştirme Projelerinin, Program ülkeleri ve Ortak Ülkelerde (Program Ülkeleri ve Ortak Ülkeler ile ilgili bilgi için http://bit.1y/1fQ1ODo Program Rehberi sf.16), gençlik alanında aktif olan çok taraflı ortaklıklara dayanan ulusötesi işbirliği projeleridir.

Bu kapsamda yükseköğretim alanında Ortak Ülkelerde yükseköğretim kurumları ve sistemlerinin modernizasyonu ile uluslararası işbirliği ve ortaklıkları teşvik eden ve özellikle AB’ye komşu Ortak Ülkelere odaklanan faaliyetlerin; gençlik alanında ise gençlik çalışması, gençlik politikaları ve gençlik sistemlerinin niteliksel gelişiminin yanı sıra Ortak Ülkelerdeki (özellikle de Afrika, Karayip, Pasifik (AKP), Asya ve Latin Amerika ülkelerindeki) yaygın eğitimin tanınması üzerinde pozitif etkiye sahip işbirliği ve hareketlilik faaliyetleri desteklenmektedir.

“Gençlik Alanında Kapasite Geliştirme Projeleri”, Program Ülkelerinden ve Ortak Ülkelerden ilgili tüm kurum/kuruluşlara açık olup merkezi bir faaliyet olması nedeniyle proje değerlendirmeleri Brüksel merkezli Yürütme Ajansı tarafından yapılacaktır.

Son başvuru tarihi: 02 Eylül 2014 (Brüksel saati ile öğle) saat 12:00’dir.

Konu ile ilgili detaylı bilgiye http://bit.1y/1miiC6u adresinden ulaşılabilir.

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.