Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Fas Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanının Ziyareti

Fas Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Sayın Soumia BENKHALDOUN, Bakanımızı Makamında Ziyaret Etti.
Fas Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanının Ziyareti

Sayın Bakanımız, Sayın Soumia BENKHALDOUN ve heyetini ülkemizde ağırlamaktan, makamında misafir etmekten son derece mutluluk duyduğunu; Fas ile Türkiye arasında karşılıklı saygı, diyalog ve ortak kültürel değerler temelinde var olan dostluğun son yıllarda bu tarz ziyaretlerle giderek ivme kazanmasının  memnuniyet verici olduğunu vurguladı.

Konuk Bakan Sayın Soumia BENKHALDOUN da Bakanımızı ziyaret etmekten onur duyduğunu, ziyaretinin eğitim ilişkilerimizi daha da geliştireceğini, güçlendireceğini ifade etti. Ayrıca Türkiye´nin eğitim alanındaki deneyimlerinden faydalanmaktan memnuniyet duyacaklarını dile getirdi.

Türkiye’nin yaptığı reformlarla eğitimde ciddi anlamda mesafe kat ettiğini bu konudaki tecrübelerimizi memnuniyetle paylaşabileceğimizi belirten Sayın Bakanımız, görüşme sonunda Konuk Bakana Turkuaz renklerin hakim olduğu İznik çini tablo hediye etti.

 

Fas Bakanının Ziyareti

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.