Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

GENÇ BİLİM İNSANLARI DÜNYAYI KURTARIYOR KONULU KISA VİDEO FİLM YARIŞMASI SONUÇLANDI

GENÇ BİLİM İNSANLARI DÜNYAYI KURTARIYOR  KONULU KISA VİDEO FİLM YARIŞMASI SONUÇLANDI

AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün yürüttüğü Plastiksiz Okullar Hareketi Projesi (SPEM) kapsamında "plastik kullanımını azaltmak, bilimsel kariyerleri teşvik etmek, tüm öğrencilerimize çevrenin korunmasına yönelik çözüm araştırmalarında öncü bir rol vermek,plastiğin yerini alacak çevre dostu nesneler icat etmeleri, bulmaları, geliştirmeleri konusunda fırsat vermek" amacıyla ulusal bir yarışma düzenlenmiştir. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından illerimizden gelen başvurular değerlendirilmiş ve dereceye giren kısa filmler belirlenmiştir.

Birinciliği kazanan Mardin Kızıltepe Vatan İlkokulu 2024 Nisan ayında İtalya'da düzenlenecek konferansta ülkemizi temsil ederek projelerini uluslararası alanda tanıtacaklardır. İkinci olan Antalya Serik Gedik İlkokulu ile üçüncü olan Balıkesir Karesi 23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokuluna ise temsili hediyeler gönderilecektir.

Emek veren, yarışmamıza katılım sağlayan öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimize çok teşekkür ederiz.

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.