Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Her Çocuğun Kaliteli Eğitime Erişiminin Sağlanması Konulu Bölgesel Bakanlar Seviyesinde Eğitim Konferansı Sona Erdi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve  UNİCEF İşbirliğinde İstanbul´da gerçekleştirilen Bölgesel Bakanlar Seviyesi Eğitim Konferansı, Genel Müdürümüz Y. Ziya YEDİYILDIZ´ın konuşmasının ardından, sona erdi.
Her Çocuğun Kaliteli Eğitime Erişiminin Sağlanması Konulu Bölgesel Bakanlar Seviyesinde Eğitim Konferansı Sona Erdi.

Bu konferans aracılığıyla Bakanlığımız ve UNICEF, tüm çocukların kaliteli eğitim kapsamına alınmasına yönelik reformların güçlendirilmesinin hedeflendiğini bu hedeflerden yola çıkarak her çocuğun okula zamanında başlayarak, çağın gerektirdiği becerilere haiz olacak şekilde kaliteli eğitim sürecini tamamlaması yönünde sağlam adımlar atılması gereğinin önemini belirtti.

Genel Müdürümüz daha sonra sözlerine şöyle devam etti: “Konferansın ilk gününde Bakanımız Sayın Nabi AVCI tarafından yapılan eylem çağrısının oluşturduğu sinerjinin, bölgedeki tüm çocukların dâhil olacağı hakkaniyet temelli kaliteli eğitime ulaşabilmeleri adına, politika yapıcılara zemin oluşturmasını diliyoruz. Bu konferans bakanlar, bakan yardımcıları, parlamento üyeleri, akademisyenler, bakanlık ve ülke temsilcilerinden müteşekkil yaklaşık 240 kişinin bir araya gelmesine vesile oldu.

Bu sayede dört gün boyunca her bir çocuk ve gencin kaliteli eğitim kapsamına alınması, okul terklerinin önlenmesi, fırsat eşitliği ve hakkaniyet, etkin yönetişim modelleri, gençlerin istihdam olunabilirliklerinin artırılması, 2015 sonrası gündemin şekillendirilmesi, eğitim finansmanı, izleme ve değerlendirme sistemleri üzerine verimli tartışmalar gerçekleştirildi. Bu konularda ülke deneyimleri paylaşıldı ve politika önerileri geliştirildi.

Böylece her çocuğun kaliteli eğitim kapsamına alınmasının önündeki engellerin ortadan kaldırılması yönünde yeni bir ivme ve daha güçlü bir siyasal kararlılık oluşturulmasını temenni ediyoruz.”

Ayrıca Genel Müdürümüz Y. Ziya YEDİYILDIZ tüm bu çabaların ve tartışmaların çocukların ve gençlerin yüksek yararına hizmet etmesini dilediğini de ifade ederek Milli Eğitim Bakanlığı adına Ülkemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirtti. Son olarak dört gün boyunca üstün bilgi ve tecrübelerini paylaşan tüm panelistlere ve değerli fikirleriyle katkıda bulunan herkese teşekkürlerini iletti.

 

 

 Genel Müdürümüz Y. Ziya Yediyıldız Genel Müdürümüz Y. Ziya Yediyıldız Genel Müdürümüz Y. Ziya Yediyıldız

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.