Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Kanada Uluslararası Ticaret bakanı Sayın Ed FAST´in Ziyareti

Sayın Bakanımız Nabi AVCI, ülkemizde resmi ziyaretlerde bulunan Kanada Uluslararası Ticaret bakanı Sayın Ed FAST ile makamında görüştü.
Kanada Uluslararası Ticaret bakanı Sayın Ed FAST´in Ziyareti

    

       AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Y. Ziya YEDİYILDIZ’ın da hazır bulunduğu görüşmede FATİH Projesi, iki ülkenin eğitimi ve üniversiteler arasında oluşturulabilecek işbirlikleri konuları gündeme geldi. AVCI ve FAST, Türkiye ve Kanada arasında eğitim işbirliği konusunda uzmanlardan oluşturulacak bir grupla çalışmalara başlanması hususunda mutabık kaldı.

       Samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyaret sonunda Sayın Bakanımıza Kanada’nın ulusal sembolü olan Akçaağaç yaprağını hediye eden konuk Bakan Ed FAST, Sayın  AVCI’nın kendisine hediye ettiği Turkuaz rengin hakim olduğu Türk motiflerini yansıtan geleneksel İznik Çini tabloyu makam odasına asacağını belirtti.

 

 

Ed FASTEd FASTEd FASTEd FASTEd FASTEd FASTEd FASTEd FASTEd FASTEd FASTEd FAST

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.