Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Karagöz ve Hacivat Münih'te Türk Çocuklarla Buluştu

Karagöz ve Hacivat, Münih'te yaşayan 3-6 yaş arasındaki Türk çocuklarla Münih Belediyesi Giesing Şehir Kütüphanesi'nde buluştu.
Karagöz ve Hacivat Münih'te Türk Çocuklarla Buluştu

Geleneksel Türk gölge oyunu Hacivat ve Karagöz, Türkiye Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği ile Münih'te yaşayan bir grup gönüllü annenin 3-6 yaş arasındaki çocukları ile oluşturduğu "Kitap Kurtları" adlı grup tarafından Münih Belediyesi Giesing Şehir Kütüphanesi'nde düzenlenen etkinlikte çocuklarla buluştu.

 

Etkinlikte, Kitap Kurtları grubunun sözcüsü gönüllü veli İpek Karacagil Kul'un okuduğu Minik Balık adlı hikâyenin akışına ortak olan çocuklar daha sonra Türkiye Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği bünyesinde görev yapan Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Asaf Ekin Yeşil'in hazırladığı geleneksel Türk gölge oyunu Hacivat ve Karagöz'ün gösterisini izledi.

 

Etkinlik sonunda küçük kitap kurtlarına üstünde Karagöz'ün olduğu kitap ayraçları dağıtıldı.

 

Etkinliğin önümüzdeki günlerde Münih Belediyesi tarafından işletilen ve şehrin diğer ilçelerinde faaliyet gösteren şehir kütüphanelerinde de yapılması planlanıyor.

 

23-05-201923-05-201923-05-2019

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.