Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Kazakistan Ziyareti

Türkiye Kazakistan Daimi Komisyon Toplantısı´na katılmak üzere Kazakistan´a resmi bir ziyaret gerçekleştiren Müsteşarımız Yusuf TEKİN başkanlığındaki heyet resmi temaslarına başladı.
Kazakistan Ziyareti

 

Türkiye Kazakistan Daimi Komisyon Toplantısı´na katılmak üzere Kazakistan´a resmi bir ziyaret gerçekleştiren Müsteşarımız Yusuf TEKİN başkanlığındaki, Genel Müdürümüz Y. Ziya YEDİYILDIZ´ın da bulunduğu heyet resmi temaslarına başladı. Heyet bugünkü program kapsamında Astana Yunus Emre Kültür Merkezi ve Türk Akademisini ziyaret etti. Astana Yunus Emre Kültür Merkezi müdürü İbrahim YILDIRIM Sayın Müsteşarımızın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken Sayın Müsteşarımız, kültürümüz ve dilimizin yaşatılmasında ve yayılmasında önemli bir etkisi olan Merkezi çalışmalarından dolayı tebrik etti.
 

Ziyaretin, Moğolistan’dan Macaristan’a kadar pek çok ülkeyle iş birliği içinde olan Türk Akademisi´ne kuruluşundan itibaren gerçekleştirilen ilk resmi ziyaret olduğunu ifade eden Akademi başkanı Sayın Darhan KIDIRALİ Türkiye Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı ve beraberindeki heyeti misafir etmekten son derece onur duyduğunu belirtti. Sayın Müsteşarımız da, Bakanımız Sayın Nabi AVCI’nın selamlarını ileterek Akademiyi ilk resmi ziyareti gerçekleştiren kişi olmanın sevincini yaşadığını dile getirerek Türkiye olarak üzerimize düşeni memnuniyetle yerine getireceğimizi taahhüt etti.  Akademinin geleceğimiz olan çocuklarımızın teminatı olduğunu dile getirerek ortak bir ders kitabıyla Türk Kültürü dersini seçmeli olarak okutabileceğimizi, bu amaçla okuma kitabı da hazırlayarak okullarda çocuklarımıza dağıtabileceğimizi ifade etti. 

KazakistanKazakistanKazakistanKazakistanKazakistanKazakistanKazakistan

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.