Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ne Müsteşarımız M.Emin Zararsız Tarafından Eğitim Ziyareti Gerçekleştirildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Ali YÖNEL’in daveti üzerine her iki ülke arasında imzalanan “Eğitim Alanında İşbirliği Protokolü” çerçevesinde yürütülen eğitim alanındaki faaliyetlerin değerlendirilmesi ve varolan işbirliğinin ilerletilmesi amacıyla 06-08 Eylül 2012 tarihleri arasında KKTC’nin Lefkoşa kentinde bir çalışma etkinliği düzenlenmiştir.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ne Müsteşarımız M.Emin Zararsız Tarafından Eğitim Ziyareti Gerçekleştirildi.

Çalışma ziyaretine, Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın M. Emin ZARARSIZ, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür V. Y. Ziya YEDİYILDIZ ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Grup Başkanı Mustafa İLKHAN katılım sağlamıştır.

 Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) projesinin anlatıldığı görüşmeler sonucunda projenin KKTC´de de hayata geçirilmesi planlandı.

Ziyaret çerçevesinde KKTC’de açılan İlahiyat Koleji ile ilgili detaylı bilgi alışverişinde bulunuldu. KKTC ‘de Bakanlığımız tarafından görevlendirilen öğretmenlerimizle Girne Öğretmenevinde  T.C.Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim AKÇA’nın da katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, öğretmenlerin sorunları ile KKTC’de eğitim öğretim konusunda neler yapılabileceği hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

 Kıbrıs ZiyaretiKıbrıs ZiyaretiKıbrıs ZiyaretiKıbrıs ZiyaretiKıbrıs ZiyaretiKıbrıs ZiyaretiKıbrıs ZiyaretiKıbrıs ZiyaretiKıbrıs ZiyaretiKıbrıs ZiyaretiKıbrıs ZiyaretiKibris Ziyareti

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.