Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, UNESCO´nun 37. Genel Konferansı´nda Konuşma Gerçekleştirdi.

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Fransa´nın başkenti Paris´te bulunan UNESCO Genel Merkezi´nde gerçekleştirilen oturumda Genel Kurul üyelerine seslendi.  
Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, UNESCO´nun 37. Genel Konferansı´nda Konuşma Gerçekleştirdi.

  Sayın Nabi Avcı konuşmasında  eğitim alanındaki en önemli hedefimizin,  eşitlikçi ve kaliteli eğitim ile herkes için yaşam boyu öğrenme olduğunu vurgulayarak  Herkes İçin Eğitim Hedefleri ile Milenyum Kalkınma Hedefleri arasında uyum tesis edilmesi gerektiğinin önemini belirttiği konuşmasına;

"Tüm kız ve erkek çocukların eğitime erişimi geliştirilmeli, öğrenme kalitesi iyileştirilmeli ve değer temelli eğitimi güçlendirmeliyiz. ´Önce Eğitim´ inisiyatifi, bu nedenle hak ettiği ilgiyi görmeli ve bu kapsamda kabul edilen tavsiyeler tüm uluslararası toplum tarafından uygulanmalıdır. Bu önemli çabada hepimiz birer paydaş olarak sorumluluk taşımalıyız." şeklinde devam etti.


Bakanımız Sayın  Nabi Avcı, Türkiye´nin sürdürülebilir kalkınma aracı olarak kültür bağlantılı bir başlığın Binyıl Kalkınma Hedefleri gündemine dahil edilmesi gerektiğine olan inancını koruduğunu vurguladı. Bakan Avcı, "Bu güçlü inanç temelinde Türkiye, temel olarak UNESCO aracılığı ile söz konusu hedefe katkıda bulunmaya kararlıdır. Üyesi olmayı arzuladığımız Dünya Miras Komitesi ile Somut Olmayan Kültürel Miras Komitesi, bu bağlamdaki temel araçlarımız olacaktır" diye konuştu.

 

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.