Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Sayın Bakanımız Nabi AVCI 23 Temmuz 2013 Tarihinde 7 Ülkenin Büyükelçilerini Makamında Kabul Etti.

Sayın Bakanımız  Nabi Avcı Yeni Zelanda, Avusturya, İngiltere, Filistin, Sri Lanka, Güney Sudan, İran Büyükelçilerini sırasıyla makamında kabul etti. 
Sayın Bakanımız Nabi AVCI 23 Temmuz 2013 Tarihinde 7 Ülkenin Büyükelçilerini Makamında Kabul Etti.

Görüşmelerde ülkeler arasındaki siyasi ve ticari ilişkilerle beraber eğitim alanındaki iş birliklerinin de giderek güçlendiği, bu görüşmelerin özellikle eğitim alanındaki kazanımları artırarak daha yüksek seviyelere çıkartmak konusunda önemli bir yeri olduğu belirtilmiştir.

Globalleşen dünyada eğitimde kalkınmanın daha da önem kazandığı ifade edilerek öğrencilerin sadece kendi ülkeleri değil farklı ülkelerin de eğitim sistemini tanıması ve daha donanımlı yetişmeleri, eğitim kaynaklarının verimli ve etkili kullanılması, fırsat eşitliğinin sağlanması dolayısıyla eğitimde kalitenin artırılması adına var olan iş birliklerinin yeni projelerle desteklenebileceği ve bunun için tarafların elinden geleni yapmak konusunda hem fikir oldukları belirtilmiştir.

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.