Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Sayın Bakanımız Nabi Avcı, Eskişehir´de Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı ile Görüştü

UNESCO tarafından Somut Olmayan Kültürel Miras başkenti ilan edilen Eskişehir’de bulunan Kosova Millî Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı Rama Buje ile Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Eskişehir Polis Evi’nde bir araya geldi.
Sayın Bakanımız Nabi  Avcı, Eskişehir´de Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı ile Görüştü

 

Bakanımız görüşme sırasında, iki ülkenin ortak tarihi ve köklü bağları nedeniyle ilişkilerin önemli olduğunu belirterek, Kosova’da ilköğretim ve lise düzeyinde yabancı dil olarak Türkçenin öğretilmesinden memnuniyet duyduğunu; tarih, edebiyat ve coğrafya ders kitaplarının içeriğinin düzenlenmesinin her iki kültürün gelecek nesillere doğru aktarılmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Söz konusu resmî temasın ardından Türkiye’nin 81 ilinden Eskişehir’e gelen öğretmenler ile öğretmenevinde UNESCO Türkiye Millî Komisyon Başkanı Öcal Oğuz ve Eskişehir valisi Kadir Koçdemir ve AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ziya Yediyıldız’ın da hazır bulunduğu görüşmeye Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Sayın Buje ile beraber teşrif ettiler. Bakanımız Eskişehir’de başlatılan bu programın, kültürel mirasımızın olduğu her yerde yani bütün Türkiye’de sürdürüleceğini ve öğretmenlerle bir araya geleceklerini söyleyerek toplantıya katılan öğretmenlere Arslan Kaynardağ’ın “Felsefecilerle Konuşmalar” adlı kitabını önerdi.

 

 

EskişehirEskişehirEskişehirEskişehirEskişehir

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.