Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Türkiye İle Namibya Arasında“Eğitim Alanında Mutabakat Zaptı” İmzalandı

Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Namibya Eğitim Bakanı David NAMWANDI’yi Makamında Kabul Etti.
Türkiye İle Namibya Arasında“Eğitim Alanında Mutabakat Zaptı” İmzalandı

Sayın Bakanımızın makamında gerçekleşen Bakan Yardımcımız Orhan Erdem ve Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ´ın da hazır bulunduğu kabulde, Türkiye ile Namibya arasında “Eğitim Alanında Mutabakat Zaptı” imzalandı.

İmza töreni öncesi Sayın Bakanımız, ziyaretin Namibya´dan Türkiye´ye bu düzeyde gerçekleşen ilk resmi ziyaret olduğunu ifade ederek bugüne kadar Namibya ile ilişkileri sağlam bir zemine oturtacak bir anlaşma yapılmasına imkân olmadığına dikkat çekti. İmzaladığımız Mutabakat Zaptı’nın, ilişkilerimizin eğitim boyutunu zenginleştireceğini, bu anlaşmaya özel önem verdiğimizi çünkü hükümetimizin 3 yıldır ivme kazandırdığı Afrika açılımında bu Zapt’ın önemli bir kilometre taşı olacağını ifade etti. Ayrıca Sayın Bakanımız Afrika´daki dost ülkelerimizden biri olarak Namibya’nın, eğitimde bundan sonraki işbirliğimizde çok önemli rol oynayacağını da dile getirdi.

Sayın Bakanımıza misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eden Konuk Bakan NAMWANDİ de imzalanan anlaşmanın çok tarihi olduğunu belirterek Namibya ve Türkiye arasında ilk anlaşma olması bağlamında tarihi bir belge olacağını vurguladı.

 

 

 Görüşmenin ardından heyet, Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ’ında katılımıyla UNESCO Milli Komitesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.