Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Türkiye ile Tunus Arasında Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı

Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Tunus Yüksek Öğretim Bilimsel Araştırma Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanı Jelassi Tawfik´i Makamında kabul etti.
Türkiye ile Tunus Arasında Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

Sayın Bakanımızın makamında gerçekleşen ve Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ´ında hazır bulunduğu kabulde, Tunus ile Türkiye arasında yüksek öğretim alanında işbirliği anlaşması imzalandı.

Bakanımız Sayın Nabi  AVCI imza töreninin ardından anlaşmanın potansiyelleri hayata geçirmeye imkan sağlayacağını belirtti. 

Konuk Bakan TAWFİK ise anlaşmadan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Böylece iki ülke arasındaki işbirliklerinde büyük yol katedileceğini vurgulayarak Türkiye gibi Tunus´un da eğitime ve insana yatırım yapmayı esas kıldığını söyledi.
Anlaşmaya göre, devlet ve vakıf üniversiteleri arasında doğrudan işbirliği teşvik edilecek. Söz konusu işbirliğiyle tarafların ortak faydalarının olduğu programların bulunduğu yükseköğretim kurumlarındaki öğretim üyelerinin, öğretim görevlerinin ve araştırmacıların değişimi yapılacak.
Değişim ortak raporlar, yayınlar ve/veya değişim ziyaretlerini doğuran öğretim ve/veya araştırma etkinliklerini kapsayabilecek. Taraflar kendi mevzuatlarına uygun olarak birbirlerinin yükseköğretimle ilgili en yetkili organlarının tanıdığı yükseköğretim kurumlarını karşılıklı olarak tanıyacak.

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.