Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Türkiye ile Ukrayna Arasında Eğitim Alanında İş Birliği Uygulama Programı İmzalandı.

Bakanımız Sayın Nabi AVCI ve Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanı Dmitry TABACHNIK tarafından Sayın Başbakanımız ve konuk Devlet Başkanı Victor Yanukoviç nezdinde "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Ukrayna Hükümeti Arasında 2013 - 2015 Yıllarına İlişkin Eğitim Alanında Uygulama Programı" imzalandı. 
Türkiye ile Ukrayna Arasında Eğitim Alanında İş Birliği Uygulama Programı İmzalandı.

Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Toplantısı´nın üçüncüsünü gerçekleştirmek üzereTürkiye´ye resmi bir ziyaret gerçekleştiren Ukrayna Devlet Başkanı Victor Yanukoviç ile ´Yüksek Düzeyli stratejik Konsey (YDSK) 3. Toplantı´ sonuçlarına ilişkin anlaşma Başbakanımız Sayın Recep Tayyip  Erdoğan tarafından imzalandı

İmza töreni öncesinde Başbakanlıkta Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanı Dmitry TABACHNIK ile ikili görüşmede bulunan Sayın Bakanımız Nabi AVCI, iyi seviyede ilerleyen Türkiye - Ukrayna eğitim ilişkilerinin 2013-2015 Eğitim Alanında Uygulama Programının yürürlüğe girmesiyle daha da perçinleşeceğini ifade etti. Görüşmede Türkiye’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirten konuk Bakan Türkçe’ye Ukraynalı gençler tarafından yoğun ilgi gösterilmesinin iki ülkenin dostluğu adına umut verici olduğunu belirtti.   

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.