Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Yabancı Hükûmet Özel Bursları 2023-2024

Özel Burslar : Yabancı ülkeler tarafından verilen özel burslardır. Kişiler kendi imkanlarıyla, ilgili ülke veya üniversitenin şartlarına göre başvuruda bulunabilirler. Ancak, adayların eğitim sonrası denklik bilgileri konusunda Yüksek Öğrenim Kurumundan bilgi edinmeleri gerekmektedir. Bu konudaki sorumluluk adayların kendisine aittir.

ROMANYA

Tıp, diş hekimliği ve eczacılık alanı dışında verilecek burslara https://scholarships.studyinromania.gov.ro/  adresinden başvurabilirsiniz. Son Başvuru Tarihi 1 Mart 2023'tür. 

BRUNEİ

Brunei Darusselam Üniversitesince, Türk öğrencilere ve ilgililere 2023-2024 akademik yılı için burslar tahsis edilmiştir. Adaylar, program hakkında detaylı bilgiye ve başvuru koşullarına www.mfa.gov.bn/online-bdgs adresinden ulaşabileceklerdir.

ÖZBEKİSTAN

Özbekistan Uluslararası "İpek Yolu" Turizm ve Kültürel Miras Üniversitesi tarafından ülkemiz öğrencilerine ve ilgililere 7 kişilik (bahar 2023 dönemi için 2 kişilik; güz 2023 dönemi için 5 kişilik) burs tahsis edilmiştir. Bahar dönemi için son başvuru tarihi 20 Ocak 2023, güz dönemi için ise son başvuru tarihi 1 Temmuz 2023'tür.

Detaylı bilgi tıklayınız.

MACARİSTAN

Macaristan Hükümetince ülkemiz öğrencilerine ve ilgililere kısa ve uzun süreli çalışma ziyareti bursları tahsis edilmiştir. Adaylar, detaylı bilgilere ve başvuru formuna

http://tka.hu/international-programmes/4133/information-for-applicants adresinden ulaşabileceklerdir. Bahse konu burslar için son başvuru tarihi 23 Şubat 2023'tür.

 

Önceki yıllara ait özel bursları görmek için tıklayınız...

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.