Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Yabancı Hükûmet Özel Bursları 2023-2024

Özel Burslar : Yabancı ülkeler tarafından verilen özel burslardır. Kişiler kendi imkanlarıyla, ilgili ülke veya üniversitenin şartlarına göre başvuruda bulunabilirler. Ancak, adayların eğitim sonrası denklik bilgileri konusunda Yüksek Öğrenim Kurumundan bilgi edinmeleri gerekmektedir. Bu konudaki sorumluluk adayların kendisine aittir.

SLOVAKYA

Slovakya Hükümetince Hükümetimiz emrine burslar tahsis edilmiştir. Adayların başvurularını 30 Nisan 2023 tarihine kadar www.scholarships.sk internet adresi üzerinden tamamlaması gerekmektedir. İlgililer, program hakkında saika.sk adresinden ayrıntılı bilgi alabileceklerdir.

TAYLAND

Tayland Hükümetince 2023 yılı için "Tayland Bursları" kapsamında Türk öğrenciler için lisans, yüksek lisans, doktora ve değişim programı bursları tahsis edilmiştir.

İlgililer, detaylara https://mhesi.e-office.cloud/d/2371fe19 adresinden ulaşabileceklerdir.

TAYVAN

Tayvan tarafınca 2023-2024 akademik yılı için Türk öğrencilere lisans, yüksek lisans, doktora ve dil bursları verilmektedir. Burslar için son başvuru tarihi 30 Nisan 2023'tür.

İlgililer, detaylara https://www.roc-taiwan.org/tr_tr/index.html adresinden erişebileceklerdir. 

İSLAM TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ

İslam Teknoloji Üniversitesi tarafından, İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi ülkelerin öğrencilerine yönelik burslar tahsis edilmiştir. Burslar için son başvuru tarihi 28 Nisan 2023 olarak belirlenmiştir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

GÜNEY KORE

"Seoul National University President Fellowship-Fall 2023" kapsamında Asya, Afrika ve Güney Amerika ülkelerindeki üniversitelerde yüksek lisanslı asistanlara burslu doktora programları tahsis edilmiştir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Başvuru formu için tıklayınız.

PAKİSTAN

Pakistan Lahor'da bulunan University of Management and Technology (UMT) tarafından Türk öğrenciler için "Erdoğan Scholarships for Turkish Youth by UMT" ismiyle burs tahsis edilmiştir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

ROMANYA

Tıp, diş hekimliği ve eczacılık alanı dışında verilecek burslara https://scholarships.studyinromania.gov.ro/  adresinden başvurabilirsiniz. Son Başvuru Tarihi 1 Mart 2023'tür. 

BRUNEİ

Brunei Darusselam Üniversitesince, Türk öğrencilere ve ilgililere 2023-2024 akademik yılı için burslar tahsis edilmiştir. Adaylar, program hakkında detaylı bilgiye ve başvuru koşullarına www.mfa.gov.bn/online-bdgs adresinden ulaşabileceklerdir.

ÖZBEKİSTAN

Özbekistan Uluslararası "İpek Yolu" Turizm ve Kültürel Miras Üniversitesi tarafından ülkemiz öğrencilerine ve ilgililere 7 kişilik (bahar 2023 dönemi için 2 kişilik; güz 2023 dönemi için 5 kişilik) burs tahsis edilmiştir. Bahar dönemi için son başvuru tarihi 20 Ocak 2023, güz dönemi için ise son başvuru tarihi 1 Temmuz 2023'tür.

Detaylı bilgi tıklayınız.

MACARİSTAN

Macaristan Hükümetince ülkemiz öğrencilerine ve ilgililere kısa ve uzun süreli çalışma ziyareti bursları tahsis edilmiştir. Adaylar, detaylı bilgilere ve başvuru formuna

http://tka.hu/international-programmes/4133/information-for-applicants adresinden ulaşabileceklerdir. Bahse konu burslar için son başvuru tarihi 23 Şubat 2023'tür.

 

Önceki yıllara ait özel bursları görmek için tıklayınız...

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.