Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

"15 Temmuz Kahramanları" Resim Yarışmasında Dereceye Girenler Belli Oldu

Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında 26 Eylül-18 Ekim 2020 tarihleri arasında "15 Temmuz Kahramanları" Resim Yarışması düzenlenmiştir.


Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın 7-18 yaş aralığında bulunan çocuklarında "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" farkındalık oluşturarak duygu ve düşüncelerini kendi yapacakları resimlerle ifade etmelerini sağlamak amacıyla yapılan resim yarışmasına eserler Genel Müdürlüğümüzde kurulan komisyon tarafından değerlendirilerek yarışmada dereceye giren ilk üç resmin sahibi olan öğrenciler belirlenmiştir.  

Bunlar sırasıyla;  Kazakistan Almatı'dan katılan Zhuldy birinci, Azerbaycan Bakü'den katılan Leyla ikinci ve Belçika Brüksel'den katılan Süreyya ise üçüncü olmuşlardır. Kendilerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz. Dereceye giren resimlerin sahipleri Genel Müdürlüğümüz tarafından ödüllendirilecektir.

 

04-11-202004-11-2020

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.