Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

"15 Temmuz Kahramanları" Temalı Resim Yarışması

Genel Müdürlüğümüzce 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında "15 Temmuz Kahramanları" Temalı Resim Yarışması düzenlenecek.


Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın 7-18 yaş aralığında bulunan çocuklarında "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" farkındalık oluşturarak duygu ve düşüncelerini kendi yapacakları resimlerle ifade etmelerini sağlamak amacıyla yarışma düzenlenecek.

 

Öğrencilerimiz, "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" ve o gün vatanı için canını feda eden kahramanlarımızla ilgili duygu ve düşüncelerini ifade eden resimlerini başvuru formu ile birlikte 26 Eylül-18 Ekim 2020 tarihleri arasında abdigmyarisma@gmail.com mail adresine göndererek (fotoğraflarını çekerek) yarışmaya katılabilecek.  

 

Genel Müdürlüğümüzde kurulan komisyon tarafından belirlenen, yarışmada dereceye giren ilk üç resmin sahibi olan öğrencinin isimleri Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün resmi web sayfası (http://abdigm.meb.gov.tr/) ve sosyal medya hesaplarında (twitter/mebabdigm; facebook/mebabdigm; instagram/mebabdigm) duyurulacak.

 

Başvuru formu için tıklayınız

Şartname için tıklayınız

Afiş için tıklayınız

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.