Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

"21. Yüzyıl Türk Dış Politikasında Eğitim Diplomasisinin Gücü"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yurt dışı temsilcilerimiz için  "21. Yüzyıl Türk Dış Politikasında Eğitim Diplomasisinin Gücü" konulu seminer verdi.


Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün #EğitimDiplomasisi Seminerlerine bu hafta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuk oldu.

 

Moderatörlüğünü Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran'ın, açılışını da Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç'in yaptığı seminerde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  ülkemizin dış politikadaki öncelikleri kapsamında eğitimin yeri ve önemini anlattı.

 

Bakan Çavuşoğlu, Türkçe ve Türk kültürünün aktarımı vasıtasıyla yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızla ülkemizin kurduğu güçlü bağa dikkat çekti.

 

Birer diplomat olarak eğitim müşaviri ve ataşelerimizin yerelde ülke makamları ile yürüttükleri çalışmaların ülkemizin imajı bakımından oldukça değerli olduğunun altını çizen Bakan Çavuşoğlu, "Hepimizin yurt dışında ülkemizi en iyi şekilde temsil etme ve vatandaşlarımıza en nitelikli hizmeti verme gayretinde olduğumuzu ve uyum içinde dirsek dirseğe çalıştığımızı görmekten son derece mutluyum. Bu nedenle Millî Eğitim Bakanlığımız ile tüm eğitim ataşesi ve müşavirlerimize gönülden şükranlarımı sunuyorum." dedi.

 

Avrupa Birliği (AB), Türk Konseyi, Yeniden Asya Girişimi ve Afrika Açılımı gibi ülkemizin yürüttüğü dış politika kapsamında eğitimin rolü üzerine bilgiler veren Bakan Çavuşoğlu eğitim müşaviri ve ataşelerimizin sorularını cevapladı.

 

05-02-202105-02-202105-02-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.