Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

ABD’de En Kapsamlı Teknik Eğitim Veren Lise Yerinde İncelendi

Türkiye Washington Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Salih Çelik, Washington bölgesinde teknik eğitim alanında en kapsamlı eğitim veren Chantilly Academy okulunu ziyaret ederek okulda verilen eğitimi yakından inceledi.
ABD’de En Kapsamlı Teknik Eğitim Veren Lise Yerinde İncelendi

Ziyaret kapsamında Okul Müdürü Scott Settar ile görüşen Eğitim Müşaviri Çelik, lise düzeyinde verilen teknik eğitim sistemi ile okulda verilen eğitim hakkında bilgi aldı.

 

Görüşmenin ardından çeşitli alanlarda eğitim verilen atölyeleri inceleyen Eğitim Müşaviri Çelik daha sonra derslere katılarak verilen eğitim konularını yerinde inceledi.

 

Okulda eğitimi verilen bölümler ise şöyle; “Hava Kuvvetleri Teknisyenliği, Bilgisayar Teknolojileri ve İnternet Güvenliği, Veteriner Asistanlığı, Sağlık Memurluğu, İtfaiyecilik, Mühendislik (STEM), Otomotiv Servis Teknisyenliği ve Marangozluk.”

 

12-03-201912-03-2019

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.