Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Almanya'da Türkçe Seferberliği

Türkiye Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği, Türkçe ve Türk Kültürü dersine olan ilgiyi artırmak ve öğrencilerin okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine bağlı 11 eğitim bölgesinde şiir ve öykü olmak üzere iki dalda yaptığı "Türkçeyi Güzel Okuma Yarışması"nın finali Başkonsolosluk binasında gerçekleşti.
Almanya'da Türkçe Seferberliği

Karlsruhe Eğitim Ataşeliği koordinesinde, eğitim bölgesi başkanı öğretmenleri ve okul aile birliklerinin katkılarıyla Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine bağlı 11 eğitim bölgesinden yaklaşık 200 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen ve iki ay süren bölge elemelerinde birinci olan 22 öğrenci hafta sonu yapılan finalde hem yarıştı hem eğlendi.

 

Yarışmaya katılan bütün öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken, finalde başarı gösterip dereceye giren öğrencilere ise çeşitli ödüller verildi. Öğrenciler ödüllerini Başkonsolos Nevzat Arslan ve Konsolos Adnan Hayal'in elinden aldı.

 

Yarışmanın finaline Türkiye Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan, Konsolos Adnan Hayal, Karlsruhe Eğitim Ataşeliği Genel Koordinatörü Bilal Fidan, Türkçe ve Türk Kültürü öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

02-07-201902-07-201902-07-201902-07-201902-07-201902-07-201902-07-2019

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.