Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Almanya'da Türkçe Seferberliği

Türkiye'nin Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği, yeni okul kayıtlarının başlamasıyla birlikte Türkçe anadil derslerine katılımı artırmaya yönelik yeni projeler hazırlıyor.
Almanya'da Türkçe Seferberliği

Önümüzdeki günlerde Arnsberg Valiliği ile başlatılacak kampanyaya eski milli futbolcu Yıldıray Baştürk'ten destek geldi.

 

Eski milli futbolcu Yıldıray Baştürk, Türkçe anadil derslerine katılım kampanyasına destek vereceğini belirterek bu konuda elinden gelen her türlü yardımı da yapacağını sözlerine ekledi.

 

Essen Eğitim Ataşesi Mehmet Fikret Arargüç de kampanya destek sözü veren Baştürk'e teşekkür etti.

 

Eğitim Ataşesi Arargüç, Türkçe'nin yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız tarafından yalnızca iletişim aracı olarak değerlendirilmemesi gerektiğine vurgu yaparak "Çocuklarımızın öz benliklerini korumaları, kimlik ve kişiliklerini oluşturmaları ve de zengin kültürümüzden yararlanabilmeleri için tek yol Türkçemizi iyi bilmeleridir" diye konuştu.

 

Baştürk, geçen yıl Türk çocuklarının okullarda Türkçe derslerine daha fazla katılım sağlamaları amacıyla düzenlenen "Türkçe Dersine Kaydını Yap, İmzanı Kap" kampanyasına da destek vermişti.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.