Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Almanya'da Türkiye Tanıtım Etkinliği Düzenlendi

Türkiye Köln Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği öncülüğünde Lüllsdorf Katolik İlkokulu'nda (Katholische Grunschule Lüllsdorf) Türkiye tanıtım etkinliği düzenlendi.
Almanya'da Türkiye Tanıtım Etkinliği Düzenlendi

Etkinlik kapsamında Köln Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Gençer, Lüllsdorf Katolik İlkokulu müdürü Michels, Eğitim müdürlüğünden yetkililer, okulun Türkçe öğretmeni Dursun Koyun ve bölge okullardaki üç türkçe öğretmeni, veliler ve çocuklar ile bir araya geldi.

 

Konuşmasında okul müdürüne Türkçe derslerine verdiği katkı için teşekkür eden Eğitim Ataşesi Gençer, velilere, Türkçe öğrenimi ve eğitimleri konusunda çocuklara destek olmaları çağrısında bulundu.

 

Programda çocuklar tarafından hazırlanan gösterilerin yanı sıra, Köln Yunus Emre Enstitüsü tarafından desteklenen 'Hacivat ve Karagöz Gölge Oyunu' sergilendi.

 

Velilerin hazırladığı ikramlar katılımcılarla büyük beğeni topladı.

 

27-06-201927-06-2019

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.