Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Almanya’daki Türk Öğrenciler Ebru Sanatı İle Tanıştı

Almanya’nın Bayern-Vöhringen bölgesinde farklı okullarda öğrenim gören ve yaşları 9 ile 12 arasında değişen Türk öğrenciler ebru sanatı ile tanıştı.
Almanya’daki Türk Öğrenciler Ebru Sanatı İle Tanıştı

Almanya’nın Bayern-Vöhringen bölgesinde farklı okullarda öğrenim gören ve yaşları 9 ile 12 arasında değişen Türk öğrenciler, Türkçe ve Türk Kültürü dersi kapsamında GS Vöhringen Süd okulunda düzenlenen “Ebru Sanatı İle Tanışma” etkinliğine katıldı.

 

Etkinliğe katılan öğrenciler, Türkiye Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğine bağlı olarak görev yapan Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Asaf Ekin Yeşil’in ebrunun tarihi, kullanılan araç gereçler ve teknikler hakkında verdiği bilgiler ışığında öğrendikleri teknikleri uygulayarak ebru yaptı. Öğrencilerin yapmış oldukları çalışma, Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Yeşil tarafından kendilerine hediye edildi.

 

Yapmış olduğu etkinliğe velilerin de ilgi gösterdiğini dile getiren Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Yeşil, velilerin Türkçe derslerinde kültürel ve sanatsal etkinliklerin yapılmasından memnun olduklarını, atölye çalışmasının başka okullarda ve yetişkinler için de yapılmasını talep ettiklerini ifade etti.

 

26-03-201926-03-201926-03-201926-03-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.