Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Avrupa Birliği Uzmanları İçermeci Eğitimi Toplantısı Okul Ziyaretleri ve Yapılan Oturumların Ardından Sona Erdi

Avrupa Birliği Uzmanları İçermeci Eğitimi Toplantısı Okul Ziyaretleri ve Yapılan Oturumların Ardından Sona Erdi

Akran öğrenme faaliyeti kapsamında katılımcılar, Suriyeli öğrencilerin yoğun olduğu, İstanbul Ticaret Odası İlkokulu ve Cibali Şehit İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesine ziyaret gerçekleştirdi.

 

Faaliyetin öğleden sonraki oturumunda;

 

"Genç Göçmenlere Değerler", "Demokratik Katılım ve Sosyal-Duygusal Destek Hakkında Verilen Eğitim" de dâhil olmak üzere, "Kapsayıcılığın Sosyal ve Kültürlerarası Boyutu", "Genç Göçmenler İçin Vatandaşlık Ve Yurttaşlık Eğitimi - Karşılıklı Öğrenmeye Dair Kültürlerarası Yaklaşımlar", "Yetişkinliğe Geçiş - Genç Göçmenlerin Sosyal-Duygusal İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Okullar Ne Yapabilir?" ve "Eğitimciler ve Profesyoneller İçin Kapasite Geliştirme - Aileler ve Topluluklarla Birlikte Çalışma" konuları ele alındı.

 

PLA öğrenme çıktılarının küçük gruplar halinde tartışılmasının ardından faaliyetin kapanışı yapıldı.

 

24-10-201924-10-201924-10-201924-10-2019

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.