Avrupa Birliği Uzmanları İçermeci Eğitimi Toplantısı Okul Ziyaretleri ve Yapılan Oturumların Ardından Sona Erdi
![Avrupa Birliği Uzmanları İçermeci Eğitimi Toplantısı Okul Ziyaretleri ve Yapılan Oturumların Ardından Sona Erdi](/meb_iys_dosyalar/2019_10/24140449_manYet.jpg)
Akran öğrenme faaliyeti kapsamında katılımcılar, Suriyeli öğrencilerin yoğun olduğu, İstanbul Ticaret Odası İlkokulu ve Cibali Şehit İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesine ziyaret gerçekleştirdi.
Faaliyetin öğleden sonraki oturumunda;
"Genç Göçmenlere Değerler", "Demokratik Katılım ve Sosyal-Duygusal Destek Hakkında Verilen Eğitim" de dâhil olmak üzere, "Kapsayıcılığın Sosyal ve Kültürlerarası Boyutu", "Genç Göçmenler İçin Vatandaşlık Ve Yurttaşlık Eğitimi - Karşılıklı Öğrenmeye Dair Kültürlerarası Yaklaşımlar", "Yetişkinliğe Geçiş - Genç Göçmenlerin Sosyal-Duygusal İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Okullar Ne Yapabilir?" ve "Eğitimciler ve Profesyoneller İçin Kapasite Geliştirme - Aileler ve Topluluklarla Birlikte Çalışma" konuları ele alındı.
PLA öğrenme çıktılarının küçük gruplar halinde tartışılmasının ardından faaliyetin kapanışı yapıldı.