Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Avrupa Birliği ve Projeler Koordinasyon Daire Başkanlığı

14-11-2023  

 Dr. Müberra ÖZTÜRK

Avrupa Birliği ve Projeler Koordinasyon Daire Başkanı Avrupa Birliği ve Projeler Koordinasyon Daire Başkanlığının Görevleri

1) AB uyum çalışmalarını yürütmek.

2) AB temas birimi olarak Bakanlık ve AB kurum ve kuruluşları arasında iletişimi sağlamak.

3) Ülkemizin eğitim sistemi ve politikalarını AB üye/aday ülkelerine, AB üye/aday ülkelerinin eğitim sistemi ve politikalarını Bakanlığa tanıtmak amacıyla çalışmalar yapmak.

4) AB kurum ve kuruluşları tarafından eğitim sektörüne yönelik hazırlanan taslak raporlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları tarafından AB müktesebatına yönelik hazırlanan dokümanlara ilişkin Bakanlık görüşünü oluşturmak ve ilgililere sunmak.

5) AB ile ilgili dokümantasyon ve raporlama çalışmalarını yürütmek, bilgilendirme ve tanıtım faaliyetleri kapsamında seminer, eğitim veya toplantılar düzenlemek.

6) AB ve uluslararası kurum/kuruluşlarla ikili ve çok taraflı uluslararası projelerin koordine çalışmalarını yürütmek.

7) Bakanlığın diğer birimleri tarafından yürütülen ve uluslararası iş birliğine dayanan projelerin koordinasyonunu sağlamak.

8) Genel Müdür tarafından verilen diğer görevleri yapmak.

 

İletişim

Telefon : (0312) 413 2017

E-posta : muberra.ozturk@meb.gov.tr

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.