Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Avrupa Konseyi Sekretaryası’ndan Türk Personel Alımı Duyurusu(A1/A2 Yönetici Düzeyinde)

Avrupa Konseyi (AK) Sekretaryası bünyesinde süreli sözleşmeyle A1/A2 kadrosunda “yönetici” konumunda görevlendirilebilecek T.C vatandaşı personel alımı için AK tarafından sınav yapılacaktır.

AK Sekretaryası bünyesinde süreli sözleşmeyle A1/A2 kadrosunda “yönetici” konumunda görevlendirilecek personel, hiyerarşik yetki çerçevesinde Avrupa Konseyi’nin çalışma alanlarından birinde program yönetimi, politika tavsiyesi, uluslararası işbirliği, hukuki işlemler ile finans ve insan kaynakları gibi yönetimler alanında profesyonel hizmetler gerçekleştirecektir.

Başvuru sahiplerinin en az 4 yıllık lisans derecesi (Avrupa Yükseköğrenim Alanı Bologna Süreci nitelikler çerçevesinde ikinci aşaması) ve AK faaliyet alanlarının biri veya birkaçında en az iki yıllık mesleki deneyim sahibi olmalarının yanında iyi derece İngilizce ve orta derecede Fransızca bilmesi gerekmektedir.

Başvurular 2 Temmuz 2015 tarihine kadar yapılacak, ön elemeden geçen adaylar yetkinlik değerlendirilmesine tabi tutulacaklar ve daha sonra mülakata çağrılacaklardır.

 Yetkinlik değerlendirmesi ve mülakatın ardından başarılı olan adayların başarı sırasına göre sıralandığı bir liste oluşturulacak, iki yıl süreyle geçerli olan (4 yıla kadar uzatılabilmektedir.) listede yer almak, adaylara AK’da çalışma hakkı kazandırmayacak; listede yer alan adayların seçimleri sadece listedeki sıralarına göre değil, adayın niteliklerine ve adayın kabul edileceği pozisyonun gereklerine göre seçilecektir. Listenin geçerlik süresi boyunca listede yer alan adaylara, ilk iki yılı deneme süreci olmak üzere, bir veya daha fazla yenilenebilir belirli süreli sözleşmelerle iş önerisi yapılabilecektir.

Başvurular, AK’nın aşağıdaki internet bağlantısı üzerinden yapılabilecektir.

 

https://www.coe-recruitment.com/JobDetails.aspx?vacancyID=1022&Lang=Enn

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.