Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Avrupa Ülkelerinde Öğretmen ve Okutman Görevlendirmeleri

Türk kültürünün yurt dışında tanıtılması, yayılması ve korunması, yurt dışındaki vatandaşlarımız ve soydaşlarımızın kültürel bağlarının korunması, güçlendirilmesi ile Türk dilinin öğretilmesi amacıyla yurt dışında öğretmen ve okutman görevlendirilmesi yapılmaktadır. Anılan görevlendirme yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı bir sınav ile gerçekleştirilmektedir. Sınavlar yayımlanacak kılavuzlarla ilan edilecektir.

Adayların sınav başvurusunun son günü itibariyle son beş yıl içerisinde Almanca, Fransızca, İngilizce veya ilgili ülke dilinde ÖSYM tarafından yapılan YDS veya YÖKDİL sınavlarından kılavuzda belirtilecek düzeyde bir puan ya da bu puana denk ÖSYM tarafından eşdeğerliliği kabul edilen bir dil belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Bu duyuru adayların söz konusu sınavlara başvuruları öncesinde yabancı dil belgelerini temin etmeleri amacıyla yapılmıştır.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.