Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

AVRUPA ÜLKELERİNDEKİ MİSYONLARDA GÖREVLİ SÖZLEŞMELİ PERSONELE EĞİTİM VERİLDİ

MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce yurtdışı teşkilatı temsilciliklerindeki sözleşmeli personelin mesleki gelişimlerini desteklemeye yönelik eğitim programının ilki 14-16 Haziran 2022 tarihlerinde Fransa'nın Strazburg şehrinde Avrupa ülkelerindeki misyonlarda görev yapan sözleşmeli personele verildi.
AVRUPA ÜLKELERİNDEKİ MİSYONLARDA GÖREVLİ SÖZLEŞMELİ PERSONELE EĞİTİM VERİLDİ

Açılışı, Türkiye'nin Strazburg Başkonsolosu Muzaffer Rami Şaylıman'ın teşrifleriyle yapılan üç günlük eğitim programında personelin görev ve sorumlulukları, özlük hakları, resmi yazışma kuralları ve temsilcilik mali süreçlerine ilişkin güncel uygulama ve mevzuat bilgileri paylaşıldı.

 

Yapılan eğitim ile temsilciliklerimiz arasında uygulama farklılıklarından kaynaklanan ortak sorunlara çözüme yönelik anlayış birliği oluşturulmuş ve sağlanan istişare ortamı ile temsilcilik hizmetlerinin daha da verimli yürütülmesine katkı sağlanmıştır.

 

Gerçekleştirilen eğitim programı katılım belgelerinin dağıtımı ile sona erdi.

21-06-202221-06-2022

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.