Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

BAĞIMSIZLIK YOLUNDA İKİ GÜZEL ŞEHİR: ANKARA VE VARŞOVA; İKİ BÜYÜK ŞAİR: MEHMET AKİF ERSOY VE ADAM MİCKİEWİCZ" KOMPOZİSYON YARIŞMASI

Varşova Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği koordinasyonunda Ankara ve Varşova'da gerçekleştirilen "Bağımsızlık Yolunda İki Güzel Şehir: Ankara ve Varşova, İki Büyük Şair: Mehmet Akif Ersoy ve Adam Mickiewicz" konulu kompozisyon yarışmasının ödül töreni 29 Mayıs 2023 tarihinde Ankara ve Varşova'da eş zamanlı olarak çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.
BAĞIMSIZLIK YOLUNDA İKİ GÜZEL ŞEHİR: ANKARA VE VARŞOVA; İKİ BÜYÜK ŞAİR: MEHMET AKİF ERSOY VE ADAM MİCKİEWİCZ

Türkiye ve Polonya'nın bağımsızlık yolunda vermiş oldukları mücadeleyi, tarihî derinliklere sahip dostane ilişkilerimizi ve ortak milli değerlerimizi lise seviyesindeki öğrencilere tanıtmak amacıyla düzenlenen kompozisyon yarışmasının ödül töreni 29 Mayıs 2023 tarihinde Ankara ve Varşova'da eş zamanlı olarak çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.

 

Avrupa Birliği Başkanlığı, Varşova Büyükelçiliği, Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Varşova Voyvodalığı Kratörlüğü, Varşova Yunus Emre Enstitüsü işbirliğinde yürütülen etkinlik Avrupa Birliği Başkanlığı'ndan finansman desteği aldı.

 

Varşova Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Mehmetali Akdağ'ın bilgilendirmesi ile başlayan ödül töreninde; MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Hasan Ünsal, Varşova Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat,  Değerlendirme komisyonu Başkanı Prof. Dr. Hacer Topaktaş, Avrupa Birliği Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Zerrin Keskin tarafından projenin anlam ve önemine dair konuşmalar yapıldı.

 

Etkinlikte, Büyükelçilik Diplomatları, MEB Daire Başkanları Ömer Can Cömert, Zeynep Öçgüder, Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Abdussamed Bilgili, Değerlendirme komisyonu Komisyon üyeleri, öğrenciler ve okul yetkilileri hazır bulundu.

 

Ödüle layık görülen Weronika Mioduszewska, Nesibe Serra Çimenyer, Patryk Wójcik, Mikolaj Szmagala, Kalina Sokolnicka, Elmir Mammadli, Olga Cwynar isimli öğrencilere hediye takdimi yapılmasının ardından; XLIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie öğrencisi Weronika Mioduszewska  ve Ankara- Yenimahalle Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Nesibe Serra Çimenyer'in  eserlerini okumaları ile tören sona erdi.

30-05-202330-05-202330-05-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.