Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

BAKAN ÖZER, EĞİTİMİN DÖNÜŞTÜRÜLMESİ ÖN ZİRVESİ'NE KATILDI

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Paris'te gerçekleştirilen "Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi açılış oturumuna katıldı.
BAKAN ÖZER, EĞİTİMİN DÖNÜŞTÜRÜLMESİ ÖN ZİRVESİ'NE KATILDI

"Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi"ne katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Paris'te bulunan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, programı kapsamında zirvenin açılış oturumuna katıldı.

 

Yaklaşık 100 ülkeden eğitim bakanı ile 50 bakan yardımcısının katıldığı zirvede Bakan Özer'e; Bakan Yardımcıları Petek Aşkar ve Sadri Şensoy, MEB AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Hasan Ünsal ile UNESCO Türkiye Daimi Temsilcisi Gülnur Aybet de eşlik etti.

 

Özer, bugün ayrıca Yuvarlak Masa Oturumu'nda, eğitim bakanlarına hitap edecek.

 

Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi

2021-2025 dönemi UNESCO Yürütme Kurulu üyesi olan Türkiye, küresel eğitim, bilim ve kültür politikalarına ilişkin karar alıcı mekanizmada yer alıyor. Bu kapsamda Eğitimin Dönüştürülmesi Zirvesi'nde 2030'a kadar eğitimi dönüştürmek için çalışmalar ele alınacak.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.