Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

BAKAN ÖZER, İNGİLTERE BÜYÜKELÇİSİ CHILCOTT'U KABUL ETTİ

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İngiltere Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ve beraberindeki heyeti kabul etti.
BAKAN ÖZER, İNGİLTERE BÜYÜKELÇİSİ CHILCOTT'U KABUL ETTİ

Görüşmede Türkiye ile İngiltere arasında eğitim alanında yürütülen ve yapılması planlanan yeni iş birliklerine dair çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.   

Toplantıda ayrıca öğretmenlerin mesleki gelişimi kapsamında yürütülen English Together projesi gibi çalışmalar da ele alındı.   

Bakan Özer, Büyükelçi Chilcott ve heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirterek Türkiye ile İngiltere arasındaki iş birliğini değerlendirmek üzere yeni dönemde tekrar bir araya geleceklerini belirtti.  

Büyükelçi Dominick Chilcott ise kendilerini kabul ettikleri için Bakan Özer'e teşekkür etti ve Bakanlık görevine getirilmesinden dolayı Özer'i tebrik etti.

Görüşmede Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili ve Petek Aşkar ile AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Abdullah Süslü de yer aldı.

05-10-202105-10-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.