Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

BAKAN ÖZER, OECD MESLEKİ EĞİTİM ZİRVESİ'NİN GALA YEMEĞİNDE KATILIMCILARI AĞIRLADI

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer,  OECD Mesleki Eğitim Zirvesi gala yemeğinde katılımcıları ağırladı.
BAKAN ÖZER, OECD MESLEKİ EĞİTİM ZİRVESİ'NİN GALA YEMEĞİNDE KATILIMCILARI AĞIRLADI

Bakan Özer, gala yemeğinde yaptığı konuşmada 14 farklı ülkeden temsilcinin, deneyimlerini paylaşmak üzere zirveye katıldığını belirterek, bugün İstanbul'da OECD Mesleki Eğitim Zirvesi'ne ev sahipliği yapmaktan iki boyutlu mutluluk duyduklarını söyledi.

 

Özer şunları söyledi: "Birinci boyutu; bizim kendimizle ilgiliydi. Gerçekten Son 3-4 yıl içerisinde mesleki eğitimle ilgili tüm çalışma arkadaşlarımız gece gündüz demeden büyük fedakârlıkla, o yıkılan umutları tekrar restore etmek için, ayağa kaldırmak için çaba sarf ettiler. İşte bugün onun ödülünü, mesleki eğitimi, göğsünü gere gere diğer ülkelerle paylaşabilme imkânıyla taçlandırmış oldular. Bunun bizim için çok kritik bir anlam vardı. İkinci olarak da artık küreselleşen bir dünyada ülkelerin birbirleriyle deneyimlerini paylaşması, sadece eğitim alanındaki gelişmeler için değil aynı zamanda tüm dünyada barışın tesisi için de çok kritik anlam ifade ediyor."

 

Özer, bu fırsatı verdiği için OECD Genel Sekreteri başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederek, "Ümit ediyorum ki çok güzel bir izlenimle ülkelerinize döneceksiniz. Bizimle temasta kalın, dostça kalın." ifadelerini kullandı.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.