Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

BAKAN ÖZER, YLSY BURSUYLA HOLLANDA'DA EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hollanda'daki programı kapsamında YLSY bursuyla lisansüstü öğrenim gören öğrencilerle bir araya geldi.
BAKAN ÖZER, YLSY BURSUYLA HOLLANDA'DA EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Lahey Büyükelçiliğinde gerçekleşen görüşmede Bakanlık tarafından yurt dışına öğrenci gönderilmesini çok önemsediklerini belirterek 1416 Sayılı Yasa ile ilgili iyileştirme çalışmaları yaptıklarını belirtti.

 

"Hangi alanlarda, hangi ülke ön plana çıkıyorsa o alanlarda söz konusu ülkelere öğrenci göndermek istiyoruz." diyen Bakan Özer, öğrencilerin talep ve önerilerini dinledi.

 

Yurt dışında öğrenim gören MEB burslusu öğrencilerin ulaşım imkânlarını kolaylaştıracak bir çalışma içinde olduklarını belirten Özer,  "Sizlerin ve eşlerinizin Türk Hava Yolları ile indirimli olarak Türkiye'ye geliş gidişinizle ilgili bir protokol imzalayacağız." dedi.

 

Görüşmede Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Hasan Ünsal,  Lahey Eğitim Müşaviri Miyase Kaya ile Amsterdam Eğitim Ataşesi Anıl Yılmaz da hazır bulundu.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.