Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakan Selçuk Azerbaycan'da

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, temaslarda bulunmak için gittiği Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.
Bakan Selçuk Azerbaycan'da

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bakü temaslarına Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i ziyaretiyle başladı.

 

Cumhurbaşkanlığında gerçekleştirilen görüşmede, Azerbaycan Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Bakan Danışmanı Okan Çoban ve Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Nihat Büyükbaş da hazır bulundu.

 

Bakan Selçuk, daha sonra Bakü Ekspo'da yer alan 13. Uluslararası Eğitim Fuarı'nı ziyaret etti. Azerbaycan Eğitim Bakanı Bayramov'un da eşlik ettiği Bakan Selçuk, stantları gezerek bilgi aldı.

 

Bakan Selçuk, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, fuarın, eğitimin hem milli hem de uluslararası düzeyde zenginleşmesi için büyük fırsat olduğunu söyledi.

 

Benzeri etkinliklerin öğrenciler, öğretmenler ve veliler için ufuk açıcı olduğunu belirten Bakan Selçuk, "Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı olarak buradaki faaliyetleri ortaklaşa yapılması ve mesleki eğitim konusunda birlikte bazı çalışmalar yapmak için fırsat olarak görüyoruz. Bu tür sergilerin artması ve uluslararası hale gelmesi bizleri mutlu ediyor. Türkiye'deki sergilerde de Azerbaycan eğitim kurumlarının bulunmasından çok büyük memnuniyet duyacağız." dedi.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.