Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakan Selçuk, Bakü Türk Anadolu Lisesini Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, temaslarda bulunmak için gittiği Azerbaycan'da, Bakü Türk Anadolu Lisesini ziyaret etti.
Bakan Selçuk, Bakü Türk Anadolu Lisesini Ziyaret Etti

Bakan Selçuk'u, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı lisede, öğrenciler, Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla karşıladı.

 

Öğrencilerle ilgilenen ve okul yetkililerinden bilgi alan Bakan Selçuk, TİKA ve Ziraat Bank Azerbaycan tarafından okulda yaptırılan robotik montaj ve kodlama ile akıl-zekâ oyunları sınıflarının açılışını gerçekleştirdi.

 

Bakan Selçuk, açılışta öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın direktifleri doğrultusunda Bakü Türk Anadolu Lisesini çok daha iyi imkânlara kavuşturmak için çalıştıklarını söyledi.

 

Burada yapmak istediklerinin, Türkiye'de yapmak istedikleriyle aynı olduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, "Sizin burada duruşunuzla, rol model olma konusundaki mesuliyetiniz, ayrı bir yük de getiriyor, bunun farkındayım. Bu okulun, dünyadaki bütün Türk okulları içerisinde bir numara olması ve çok başarılı hale gelmesi sizin elinizde. Bunu kanıtlayabilirsiniz." diye konuştu.

 

"Kardeşliğimizin gereğini yapmış oluruz"

Bakan Selçuk, Azerbaycan'da çok sayıda ülkenin okulunun bulunduğunu hatırlatarak, "Ama Azerbaycan ve Türkiye'nin kardeşliği düşünülürse, tüm uluslararası okullar içerisinde bizim bir numara olmamız için hedef gözetmemiz lazım. Bu hedefi gözetirsek ve Bakü'ye çok daha fazla katkı sağlarsak buraya olan kardeşliğimizin gereğini yapmış oluruz." ifadelerini kullandı.

 

Bakan Selçuk daha sonra ilkokul öğrencilerinin düzenlediği müzik ve dans gösterisini izledi.

 

Temasları kapsamında, Güney Kore eğitim sistemine göre düzenlenerek faaliyete başlayan Meslek Lisesini de ziyaret eden Bakan Selçuk, Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğinde Türk ve Azerbaycanlı üniversite rektörleriyle toplantı gerçekleştirdi.

 

11-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.