Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakan Selçuk, Kanada Senato Başkanı Furey'i Kabul Etti

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kanada Senato Başkanı George J. Furey ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
Bakan Selçuk, Kanada Senato Başkanı Furey'i Kabul Etti

Kanada'nın Türk öğrencilerin eğitim için en çok tercih ettiği ülke konumunda olduğunu belirten Bakan Selçuk, binlerce Türk öğrencinin Kanada'da eğitimlerine devam ettiğini söyledi.

 

Kültür ve eğitim alanındaki ikili ilişkileri güçlendirmeyi arzu ettiklerini söyleyen Bakan Selçuk; "Eğitim alanındaki diplomasi yoluyla okullarımız, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz arasında tecrübe paylaşımının artmasından ve iki ülkenin gençleri arasında karşılıklı temasların geliştirilmesinden memnuniyet duyacağız" ifadelerini kullandı.

 

Senato Başkanı Furey de eğitim alanındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesinin her iki ülkenin yararına olacağını dile getirdi.

 

Görüşmede Bakan Selçuk'a Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran eşlik ederken, Kanada Senato Başkanı Furey'e Senato Başkan Yardımcısı Nicole Coltart Eaton, Senatörler  Dennis Dawson ve Josee Forest Niesing, Özel Kalem Müdürü Kenneth Stuart Barnable, Delegasyon Sekreteri Catherine Cuerrier, Kanada Büyükelçiliği Siyasi Daire Müsteşarı Stephanie Duhaime ve Kanada Büyükelçiliği Siyasi Daire II. Katibi Antonia Wynee-Hughes eşlik etti.

 

24-05-201924-05-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.