Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakan Selçuk, Pakistan Büyükelçisi Qazi’yi Kabul Etti

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, nezaket ziyaretinde bulunan Pakistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Syrus Sajjad QAZİ’yi makamında kabul etti.
Bakan Selçuk, Pakistan Büyükelçisi Qazi’yi Kabul Etti

Bakan Selçuk, Büyükelçi Qazi’nin yapmış olduğu bu ziyaretten memnun kaldığını dile getirerek eğitim konusunda kardeş ülkenin her zaman yanında olduklarını ve gelecekte de nesillerin birbiriyle kaynaşmaları ve bağların güçlendirilmesinin önemli olduğunu kaydetti.

 

Büyükelçi Qazi de kendilerini kabul ettikleri için Bakan Selçuk’a teşekkür ederek iki kardeş ülke arasında yapılan görüşmelerin eğitim alanındaki işbirliğine olumlu etkileri olacağını söyledi.

 

Daha sonra birbirlerine hediyelerini takdim eden Bakan Selçuk ve Büyükelçi Qazi hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Ziyarette Bakan Selçuk’a MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Dışişleri Bakanlığı Kültürel Diplomasi Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gökçen Karaarslan eşlik ederken Büyükelçi Qazi’ye de Eğitimden Sorumlu 3. Katip İfrah Tariq eşlik etti.

 

12-02-201912-02-2019

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.