Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakan Selçuk, Sierra Leone Ankara Büyükelçisi Kai-Samba'yı Kabul Etti

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sierra Leone Ankara Büyükelçisi olarak atanan Mohammed Hassan Kai-Samba'yı makamında kabul etti.
Bakan Selçuk, Sierra Leone Ankara Büyükelçisi Kai-Samba'yı Kabul Etti

Bakan Selçuk, Sierra Leone Ankara Büyükelçisi olarak atanması vesileyle Mohammed Hassan Kai-Samba'yı tebrik ederek; "Sierra Leone'nin ülkemizdeki kurucu Büyükelçisi olarak görev yapacağınız süre boyunca ikili ilişkilerimizin ve işbirliği alanlarımızın gelişmesine büyük katkınızın olacağına inanıyorum." dedi.  

Bakan Selçuk, Türkiye ile Sierra Leone'nin karşılıklı olarak Büyükelçilik açmasıyla ilişki ve işbirliklerinde önemli bir ivme yaşandığının da altını çizdi.  

Büyükelçi Kai-Samba da güzel temennileri için Bakan Selçuk'a teşekkür ederek ikili ilişkilerin sağlam bir altyapıda gelişmesi için çalışacağını dile getirdi.  

Görüşmede, iki ülke arasındaki eğitim alanında işbirliği konuları ele alındı.

 

14-10-202014-10-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.