Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakan Selçuk, Somalili Mevkidaşı Abdulle ile Bir Araya Geldi

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Somali Eğitim, Kültür ve Yükseköğretimden Sorumlu Devlet Bakanı Abdirahman Mohamud Abdulle ile makamında bir araya geldi.
Bakan Selçuk, Somalili Mevkidaşı Abdulle ile Bir Araya Geldi

Türkiye ile Somali arasında imzalanan “Eğitim Alanında İşbirliği Anlaşması”nın hükümlerinin hayata geçirilmesi için oluşturulan Türkiye-Somali Görev Gücü’nün çalışmaları, Kardeş Okul Projesi kapsamında işbirliğinin kurulması ve Türkiye’deki Somalili öğrencilerin durumları ele alındı.

 

Görüşmede Bakan Selçuk’a Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdür Yusuf Büyük, İkili İlişkiler Daire Başkanı Mehmetali Akdağ eşlik ederken Somalili Bakan Abdulle’ye de Somali Ankara Büyükelçisi Jama Abdullahi Mohamed, Kültür Ataşesi Abdulaziz Abdirahman Hasan, Delege Mohamed Mohamud Mohamed, Mogadişu Üniversitesi Rektörü İbrahim Mohamed Mursal eşlik etti.

 

18-04-201918-04-2019

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.