Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakan Selçuk, Sri Lanka Ankara Büyükelçisi Hassen'i Kabul Etti

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, nezaket ziyaretinde bulunan Sri Lanka Ankara Büyükelçisi Mohamed Rızvı Hassen'i makamında kabul etti.
Bakan Selçuk, Sri Lanka Ankara Büyükelçisi Hassen'i Kabul Etti

Bakan Selçuk, Sri Lanka Ankara Büyükelçisi olarak görevine yeni başlayan Büyükelçi Hassen'e görevinde başarılar diledi.

 

Sri Lanka ile olan ilişkilerin olumlu bir şekilde ilerlediğini dile getiren Bakan Selçuk, iki ülke arasındaki coğrafi uzaklığın yakın ve dostane ilişkilerin kurulmasına engel olmadığını söyledi.

 

Bakan Selçuk, iki ülkenin eğitim alanındaki iş birliğini daha da çeşitlendirip, geliştirileceğine olan inancının tam olduğunu ifade etti.

 

Büyükelçi Hassen de iyi dilekleri için Bakan Selçuk'a teşekkür ederek yapılan görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Büyükelçi Hassen, Türkiye'nin eğitim alanındaki birikim ve tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi.

 

Bakan Selçuk'a Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran ve İkili İlişkiler Daire Başkanı Mehmetali Akdağ eşlik ederken Büyükelçi Hassen'e 2. katip Gajithra Navan eşlik etti.

 

05-11-201905-11-201905-11-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.