Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM ve Genel Müdürümüz Sayın Funda KOCABIYIK´ın Bosna Hersek Ziyaretleri.

Bakanlığımız ile Bosna Hersek Eğitim Bakanlığı arasında yapılan Eğitim İşbirliği anlaşması kapsamında Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM ile Genel Müdürümüz Sayın Funda KOCABIYIK ve beraberlerindeki heyet Saraybosna’ya çalışma ziyareti gerçekleştirdi.
Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM ve Genel Müdürümüz Sayın Funda KOCABIYIK´ın Bosna Hersek Ziyaretleri.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı ile Bosna Hersek Eğitim Bakanlığı arasında yapılan Eğitim İşbirliği anlaşması kapsamında Saraybosna’yı ziyaret eden Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM ile Genel Müdürümüz Sayın Funda KOCABIYIK ve beraberlerindeki heyet iki günlük ziyaret süresince resmi temaslarda bulundu.

Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM ve Genel Müdürümüz Sayın Funda KOCAKBIYIK’ın,  Saraybosna Büyükelçisi Cihad ERGİNAY, Bosna-Hersek Federasyon Başbakanı Fadil Novalić, Eğitim Bilim Bakanı Elvira Dilberović ve kantonların eğitim bakanlarıyla bir araya geldiği toplantıda karşılıklı işbirliği ve iki kardeş ülkenin önümüzdeki süreçte eğitim alanında atacağı adımlar ile iligili konular görüşüldü.

Saraybosna Büyükelçiliğinde, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Yunus Emre Enstitüsü ile birlikte hayata geçirdiği Kardeş Okullar Malzeme Destek Programına katılan heyet, program sonrasında Büyükelçilik Makamında Bosnalı meslektaşları ile Maarif Vakfının çalışma alanına dair açıklamalarda bulundu.

 Program sonunda, Genel Müdürümüz Saraybosna Eğitim Müşavirliğimizi ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.           

 

07-11-201607-11-201607-11-2016

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.